Latviski / English

2017. gada 3. oktobrī pēc Rīgas Riharda Vāgnera biedrības ierosinājuma Vecrīgā notika zibakcija ar mērķi aktualizēt Vāgnera mājas atjaunošanas ieceri.

 

Ēka Riharda Vāgnera ielā 4 celta 1782. gadā pēc Kristofa Hāberlanda projekta kā Rīgas teātra nams. Gandrīz gadsimtu šis teātris, kurā darbojās drāmas, operas un baleta trupas, bija Rīgas kultūras dzīves centrs. Jau pirmajos pastāvēšanas gadu desmitos tas repertuāra ziņā gāja kopsolī ar labākajiem Eiropas, sevišķi Vācijas teātriem. Laikā no 1837. līdz 1839. gadam  par diriģentu teātrī strādāja Rihards Vāgners (1813-1883).

 

Zibakcijas laikā vairāki simti koristu devās gājienā no Doma laukuma uz Vāgnera māju, diriģenta Māra Sirmā vadībā un pūtēju orķestra “Rīga” pavadījumā dziedot Svētceļnieku kori no Riharda Vāgnera operas “Tanheizers”. Akcijā piedalījās un klātesošos pie Vāgnera mājas uzrunāja Riharda Vāgnera mazmazmeita Eva Vāgnere-Paskjē (Eva Wagner-Pasquier), kura savā runā apliecināja atbalstu Vāgnera muzeja izveidei un koncertzāles atjaunošanai Rīgā.

 

Zibakcijas ietvaros pie Vāgnera mājas bija aplūkojams ēkas makets – Zaigas Gailes biroja priekšlikums ēkas atjaunošanai.

Vairāk…

Galerija